Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

28.augustā Laimis Rācenājs un Aivars Hermanis ar koncertprogrammu “Vienmēr zaļi!" Ungurmuižā

28.augustā Laimis Rācenājs un Aivars Hermanis ar koncertprogrammu “Vienmēr zaļi!" Ungurmuižā

Svētdien, 28. augustā, plkst. 17.00 Cēsu novadā, Ungurmuižā notiks dziedātāja Laimja Rācenāja un leģendārā ģitārista Aivara Hermaņa jaunās programmas “Vienmēr zaļi” koncerts – tā būs tikšanās mūzikā, sarunās un atklāsmēs.

Mūzikā viņi satikās pirms 30 gadiem – uzstājoties mūzikas un mākslas festivālā “BILDES 92” Rīgas pils Baltajā zālē. Toreiz viņi izpildīja evergrīnus (evergreens – angļu val.) – vienmēr zaļās melodijas. Tā kā šīs melodijas vēl joprojām ir tikpat populāras kā pirms 30, 50 vai 80 gadiem, labi pazīstamie mūziķi Aivars Hermanis un Laimis Rācenājs ir vienojušies atjaunot duetu, lai ar prieku atkal jums atskaņotu melodijas, kuras visā pasaulē kļuvušas par standartu džeza mūzikā.

Koncertā skanēs R. Rodžersa, Dž. Geršvina, A. K. Žobima, H. Arlena, P. Makartnija, Dž. Lenona, R. Paula u.c. komponistu dziesmas, piemēram, “Girl from Ipanema”, “Summertime”, “Autumn leaves”, “Michelle”, “Mežrozīte” u.c. Vairums no tām sarakstītas laika posmā no 1920. līdz 1970. gadam. Šīs dziesmas ir sarakstītas tik meistarīgi, ka tās pielāgojamas jebkādiem tempiem un mūzikas žanriem. Daudzi mūzikas kritiķi jau sen tās ir iekļāvuši mūzikas zelta fondā un kultūras kanonā, dēvējot tās par klasiku un uzskatot, ka līdzīgus šedevrus vairs nesagaidīsim.

Pilnīgi droši var apgalvot, ka Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa aicinājums ir mūziku sludināt nepastarpināti – “dzīvajā”, par būtiskāko priekšnoteikumu veiksmīgam izpildījumam uzskatot klausītāja klātbūtni, interpreta un publikas savstarpējās saskarsmes ķīmiju un, pats galvenais, vienkāršību.

 

*Koncerta afišā izmantota fotogrāfa Aivara Liepiņa fotogrāfija, kas tapusi mūzikas un mākslas festivālā “BILDES” 1992. gadā.

 

Plašāka informācija par Laimja Rācenāja un Aivara Hermaņa jauno projektu “BILŽU BIROJĀ” (tālr.: 29282866).

 

Koncerta apmeklētājiem iespējams rezervēt muižas viesnīcā kādu no istabiņām (tālr.: 22007332, e-pasts: info@ungurmuiza.lv).

Pirms/pēc koncerta iespējams izstaigāties pa plašo un skaisto muižas teritoriju.

Koncerta apmeklētājiem muižas teritorija būs atvērta no plkst. 16.00. Pirms un pēc koncerta būs iespējams izstaigāties pa plašo un skaisto muižas teritoriju.

 

Koncerts notiek divās daļās.

Koncerta apmeklētājiem būs atvērta bufete.

Tuvojoties koncertam, biļetes cena var paaugstināties.

 

Biļetes iespējams iegādāties elektroniski www.bilesuparadize.lv un arī “BIĻEŠU PARADĪZES” kasēs.

 

Koncertu rīko Ungurmuiža sadarbībā ar “BILŽU BIROJU”.

Koncerta laikā tiks filmēts un fotografēts. Ar koncerta biļetes iegādāšanos un savu klātbūtni koncerta laikā – biļetes īpašnieks neiebilst, ka pasākuma laikā uzņemtais foto un video, neidentificējot konkrētas personas, var tikt publicēts un izmantots publicitātes sabiedrības informēšanā par notikušo pasākumu.

Datums: 2022. gada 20. jūlijs