Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Muzeju nakts Cēsu novadā

Muzeju nakts Cēsu novadā

Sestdien, 14.maijā, muzeji visā Latvijā aicina uz ikgadējo Muzeju nakti. Arī Cēsu novada muzeji šajā datumā laipni uzņems ik vienu! 

14.maijā Cēsu Vēstures un mākslas muzejs būs atvērts apmeklētājiem.

Muzejs gaidīs ciemos no plkst.18.00 līdz plkst.22.00 (pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst.21.15).

Apmeklētajiem būs pieejama:

 •  muzeja pamatekspozīcija,
 •  dekolētā fajansa izstāde “Zili baltās pasaules valdzinājums”,
 •  izstāde “Jaunieguvumi Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājumā 2017-2021”,
 •  Lademahera tornis,
 • Cēsu Izstāžu namā Imanta Vecozola un Marta Ģibietes izstādes.

Ieeja muzejā bez maksas! Tiek vērsta uzmanība, ka šajā laikā Viduslaiku pils teritorija būs slēgta!


Ungurmuiža būs atvērta apmeklētājiem no plkst. 19.00 līdz pusnaktij, piedāvājot bezmaksas ieeju. Apskatāmi jaunumi pastāvīgajā ekspozīcijā, kā arī vēl pēdējo dienu Elīzas Kleines – Šablinskas tekstildarbu izstāde. Arī Ungurmuižas Restorāns gaidīs uz vakariņām!


Solidarizējoties ar Ukrainas muzeju kolēģiem, šajā Muzeju naktī muzeju apvienība “Orisāre” aicinās apmeklētājus ieklausīties muzejos glabāto, karos un citos laikmetu griežos izglābto un arī neizglābto Piebalgas muzeju vērtību stāstos. Stāstot par sāpēm, bēdām un postu, ko dažādos vēstures brīžos izdzīvojuši dižie piebaldzēni un latviešu tauta kopumā, stāstot par viņu spēka avotiem, iepazīstinot bēgļu ceļos līdzņemto nastu saturu, tiks vedināts aizdomāties par to, kas katram no mums ir patiesi nozīmīgs.
Šoreiz netiks spēlētas spēles un nebūs rotaļas. Būsiet aicināti domāt, pārdzīvot, ieklausīties un nesteigties. Ļaut, lai runā ēkas, lietas, dzeja, mūzika. No sirds uz sirdi. Šajā vakarā muzejos neslēgs elektrību. Apmeklētājiem ieteicams ņemt līdzi lukturīšus, kas būs nepieciešami, kad saule norietēs un Piebalgas personību mājas slīgs nakts tumsā.

Muzeju naktī visi Piebalgas memoriālie muzeji būs atvērti no plkst.19.00 līdz plkst.1.00. Kā allaž, ik vienu gaidīs ciemos jebkurā brīdī šajā laika posmā, ņemot vērā, ka:

 • Plkst.19.00 E. Dārziņa un J. Sudrabkalna “Jāņaskolā” izstādes “Piebalgas krogi” atklāšana.
 • Plkst.20.00 K. Skalbes “Saulrietos” izstādes “Bēglis” atklāšana.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijā “Vēveri” norisināsies amatnieku meistardarbnīcas. Meistardarbnīcu sākums plkst.18.00.

 • Maizes cepšana autentiskajā maizes krāsnī. Darbnīcu vadīs meistare Vita Žīgure. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās. Kontaktpersona Edgars Žīgurs, tālr. nr. 29181219.
 • Audējas amata noslēpumi. Darbnīcu vadīs meistare Marika Šube. Dalība meistardarbnīcā bez iepriekšējās pieteikšanās. Kontaktpersona Edgars Žīgurs, tālr. nr. 29181219.

No plkst.12.00 Dzērbenes pilī novadpētniecības ekspozīcija gaidīs apmeklētājus. Būs iespēja apskatīt cimdu izstādi “Ko stāsta Tavs cimds?” un rokdarbu izstādi-tirdziņu, kā arī aplūkot novadpētniecības ekspozīciju. Varēs ielūkoties Cimdu Jettiņas istabā un parunāties ar vēstures kluba “Serben dalībniekiem” par jaunākajiem atklājumiem apkārtnes novadpētniecībā. Plkst.20.30 Saulrieta ekskursija pa pili ar spoku, joku un mazliet nopietniem stāstiem. Fotosesija tornī uz saulrieta fona.


Muzeju naktī būs iespējams apmeklēt arī E.Veidenbauma memoreālo muzeju "Kalāči" no plkst.19.00-24.00. Šogad Muzeju nakts pasākumā “Mans Veidenbaums” ik viens aicināts satikt Veidenbaumu kino, mūzikā un mākslā, dzert tēju un baudīt maija nakts burvību “Kalāčos” un dalīties ar savu mīļāko Veidenbauma dzejoli.

Programmā:

Muzeja telpās: Plkst.19.00 – 24.00 Izstāde no muzeja krājuma – vizuālās mākslas darbi par E. Veidenbaumu. Balsojums par mīļāko E. Veidenbauma dzejoli

Izstāžu zālē:

20.00, 22.00 Ogres vidusskolas skolēnu filma “Mosties, mosties” par E. Veidenbaumu studiju gados
21.00, 23.00 Latvijas televīzijas filma “Bet vilciens brauc…” ar J.Kulakova un grupas “”Pērkons “ dziesmām ar E.Veidenbauma vārdiem
Filmu starplaikos video sižeti “Mans Veidenbaums”

”Kalāču” lapenē:

20.00 – 24.00 Tējas dzeršana un kopīga sadziedāšanās pie ugunskura
22.00 – 24.00 Izgaismota pastaiga “Kalāču” māju apkārtnē


Muzeju nakti Āraišu ezerpils Arheoloģiskajā parkā sagaidīs ar jau pierasto vasaras sezonas darba laiku – no plkst.9.00 līdz plkst.19.00.

Visu dienu ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja lietot audio gidu bez maksas.

Jau vēlā pēcpusdienā, no plkst.16.00, parka apmeklētājiem būs iespēja satikt dažus ezerpils ļaudis no senlaikiem un kopā izstaigāt laikmetu takas, pasēdēt pie iekurta pavarda, paklausīties dažu labu stāstu, varbūt pat pamieloties ar putru, kas vārīta uz dzīvas uguns. Savukārt plkst.19.00 visi laipni aicināti klausīties Drabešu muižas koklētāju koncertu, kas skanēs Āraišu baznīcā. Ieeja koncertā – bez maksas.


Šogad, nedaudz vēlāk, kā ierasts, 14.maijā Vienkoču parkā tiks atzīmētas Koksnes dienas, kuras pāries Muzeju naktī.

 • No plkst.13.00 līdz plkst.19.00 Koksnes dienu ietvaros ar koka cauruļu urbjiem urbsim vienkoču pūšamos instrumentus – didžeradu. Dienas un vakara gaitā didžeradu performances kopā ar elektronisko mūziku.*
 • No plkst.19.00 līdz plkst.01.00 Kokamatniecības muzeja apskate.

* līdz plkst. 19.00 ieeja pēc Vienkoču parka cenrāža.

Par “Muzeju nakts” aktivitātēm Latvijā vairāk lasi: www.muzeju-nakts.lv.

Akciju “Muzeju nakts” Latvijā koordinē Kultūras ministrija sadarbībā ar biedrību “Starptautiskās Muzeju padomes Latvijas Nacionālā komiteja”

Datums: 2022. gada 11. maijs