Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Koncerts "Ziemassvētki Ungurmuižā. Aurēlija Šimkus"

Koncerts "Ziemassvētki Ungurmuižā. Aurēlija Šimkus"

Starptautiski atzītā, izcilā pianiste Aurēlija Šimkus ielūdz uz Ziemassvētku koncertu Ungurmuižā 22.decembrī plkst 19.00.

Programmu caurvīs gaiša un romantiska noskaņa, kas ir piemērota virtuozam kamermūzikas koncertam Ziemassvētku noskaņās. Viens no centrālajiem skaņdarbiem ir Bēthovena vērienīgā sonāte “Appassionata”, kuras lēnās daļas tēma bieži dzirdēta Ziemassvētku korāļa versijā. To papildinās Itāļu baroka virtuoza Domeniko Skarlati miniatūras, kā arī Mocarta mazāk zināmā Romance la bemol mažorā.

Mūziķu un klausītāju iemīļotais Georga Pelēča skaņdarbs “Plaukstošais Jasmīns” versijā klavierēm solo neoromantisma noskaņās sasauksies ar ģeniālā poļu komponista Frederika Šopēna skaņu pasauli, kurai ir veltīta koncerta otrā daļa.

Programmā:

  • D. Skarlati – sonātes do mažorā un fa minorā
  • V. A. Mocarts – Romance La bemol mažorā
  • L. Van Bēthovens – Sonāte nr. 23 “Appassionata”
  • G. Pelēcis – Plaukstošais Jasmīns (versijā klavierēm solo)
  • F. Šopēns – Otrā Balāde Fa mažorā;

Valši Op. 34 nr. 2 (la minorā) un op. 64. nr. 1 (“minūtes” valsis);

Barkarolla op. 60;3. Skerco op. 39

Aurēlijas Šimkus starptautiskā karjera aizsākās 16 gadu vecumā, kad vācu ierakstu kompānija ‘’Ars produktion’’ izdeva viņas solo albumu ‘’Scherzo’’. Žurnāls ‘’Piano News’’ to atzina par mēneša albumu, rakstot, ka ‘’Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums’’. Par savu otro solo albumu ‘’Bach. Ich ruf’ uz Dir’’ Aurēlija ieguva vienu no Eiropas prestižākajām klasiskās mūzikas godalgām ‘’Echo Klassik’’ kategorijā Gada jaunais mākslinieks.

Aurēlija ir piedalījusies festivālos “Interlaken Classics”, “Kisingenes vasara”, Kurta Veila festivālā, Bonnas Šūmaņa festivālā, festivālā “Rītdienas meistari” u.c. Viņa ir uzstājusies tādās koncertzālēs kā Berlīnes Filharmonija, Cīrihes Tonhalle un Dortmundes Koncerthaus, muzicējusi kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas simfonisko orķestri, Dortmundes filharmonisko orķestri, Gruzijas kamerorķestri, kamerorķestri “Orpheum”, Reinzemes-Pfalcas filharmonisko orķestri un citiem kolektīviem. Pašu pirmo solo koncertu Aurēlija Šimkus sniedza vienpadsmit gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā. 15 gadu vecumā viņa tika uzaicināta piedalīties “KlavierOlymp” konkursā Bādkisingenē, kur ieguva 3. vietu. 2014. gadā viņa saņēma Dortmundes Mocarta biedrības stipendiju, kas nodrošināja iespēju muzicēt daudzviet Vācijā. 2016. gadā viņa tika uzaicināta piedalīties Epānas Klavieru akadēmijā Itālijā, kur tiek turpinātas pianista Arturo Benedeti-Mikelandželi aizsāktās meistarklašu tradīcijas. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Aurēlija Šimkus mācījās pie prof. Sergeja Osokina. Vēlāk turpinājusi studijas Ķelnes Mūzikas un dejas augstskolā pie prof. Klaudio Martinesa – Mēnera un Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas Dālkvistas.

Biļetes 12,00 EUR Biļešu paradīzes kasēs. Vietu skaits ierobežots.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Datums: 2023. gada 15. novembris